Specjaliści
Specjaliści
mgr Edyta Nowak
Jestem psychologiem, psychotraumatologiem, coachem, trenerem TUS, praktykiem Terapii Słuchowej Metodą TOMATISA®.
Ukończyłam jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia, ze specjalnością psychologia kliniczna, na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz podyplomowe studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierunek: coaching. Jestem psychotraumatologiem- ukończyłam studia podyplomowe WSKZ we Wrocławiu. Organizuję i prowadzę Treningi Umiejętności Społecznych (TUS) dla dzieci, młodzieży oraz zajęcia psychoedukacyjne dla rodziców/opiekunów dzieci z trudnymi zachowaniami i problemami wychowawczymi.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobyłam: na stażu w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych “Dziekanka” w Gnieźnie oraz z poradniach i zakładach opieki zdrowotnej dla dzieci i młodzieży. Mam kilkuletnie doświadczenie w pracy z dorosłymi. Obecnie pracuję w liceum ogólnokształcącym z klasami terapeutycznymi, oraz na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Rehabilitacyjnym działającym w ramach Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego w Zielonej Górze stworzonego przez SP ZOZ Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze.
Posiadam certyfikaty uprawniające mnie do prowadzenia:
– Terapii Słuchowej Metodą Tomatisa®,
– Treningów Umiejętności Społecznych, szczególnie dla dzieci i młodzieży, oraz osób nieśmiałych i mających trudności w kontaktach społecznych.
Ukończyłam studia podyplomowe na kierunkach:
– Coaching (UAM w Poznaniu),
– Psychologia transportu (SWPS Wrocław),
– Psychotraumatologia (WSKZ Wrocław),
– Organizacja i zarządzanie oświatą (WSKZ Wrocław),
– Terapia rodzin i par (WSKZ Wrocław),
– Zawód mediatora- w trakcie (WSKZ Wrocław).
Ukończyłam, dodatkowo, następujące kursy i szkolenia, m.in.:
- Podstawy profesjonalnej pomocy psychologicznej interwencji dla osób w kryzysie i traumie
- Metodyka pracy z dziećmi chorymi i niepełnosprawnymi z elementami terapii kreatywnej
- Podstawowe techniki poznawczo-behawioralne w profilaktyce i terapii
- Nowoczesne metody terapeutyczno-rehabilitacyjne w pracy z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniam
mgr Aleksandra Kołłątaj
Jestem surdologopedą, oligofrenopedagogiem, terapeutą ręki oraz praktykiem Terapii Słuchowej Metodą Tomatisa® (poziom 2).
Ukończyłam studia podyplomowe na kierunku logopedia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studia podyplomowe na kierunku surdologopedia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tytuł magistra zdobyłam kończąc studia na kierunku pedagogika specjalna, edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyłam także studia licencjackie na kierunku pedagogika, edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu.
Swoje doświadczenie zdobyłam pracując w szkole podstawowej, gdzie prowadząc terapię logopedyczną oraz Terapię Słuchową Metodą Tomatisa® oraz w ośrodku diagnostyczno-leczniczo-rehabilitacyjnym, jako surdologopeda i oligofrenopedagog.
Posiadam certyfikaty uprawniające mnie do prowadzenia:
– Terapii Słuchowej Metodą Tomatisa®,
– Terapia ręki i zaburzeń motoryki małej I i II stopnia. Diagnoza – terapia – masaż.
Ukończyłam, dodatkowo, następujące kursy i szkolenia, m.in.:
– Terapia ustno-twarzowa i jej wpływ na rozwój funkcji pokarmowych i mowę u dzieci z grupy ryzyka i dorosłych z zaburzeniami neurologicznymi.
– Szkolenie I stopnia – Pogram Rozwoju Komunikacji Makaton.
– Fakultet z Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.
psycholog, trener TUS
mgr Agnieszka Lubieniecka
- Jestem psychologiem. Ukończyłam jednolite studia psychologiczne na kierunku psychologii, ze specjalnością: psychologia kliniczna, na Uniwersytecie Wrocławskim. Uzyskałam również kwalifikacje pedagogiczne na studiach podyplomowych.
- Swoje doświadczenie zawodowe uzyskałam : w Zakładzie Karnym w Krzywańcu (staż) , MOPS w Zielonej Górze, Noclegowni dla Bezdomnych Osób w Zielonej Górze, punkcie konsultacyjnym Caritas, Warsztatach terapii zajęciowej “Tęcza” w Zielonej Górze, Powiatowym Ośrodku Wsparcia “Parasol”, Ośrodku Wczesnej Diagnostyki i Rehabilitacji Atos w Zielonej Górze oraz w VI Liceum Ogólnokształcącym w Zielonej Górze.
- Zawodowo zajmuję się wsparciem psychologicznym osób w różnych kryzysach życiowych.
- Pracuje z dziećmi w wieku od 3 roku życia, młodzieżą oraz dorosłymi.
- Rejestracji można dokonać pod nr telefonu +48 795087047.
mgr Tomasz Kołłątaj
Jestem dietetykiem, nauczycielem wychowania fizycznego, trenerem piłki nożnej i crossfit dla dzieci i młodzieży.
Ukończyłem studia podyplomowe na kierunku dietetyka w Wyższej Szkole Nauk Społecznych z siedzibą w Lublinie oraz studia magisterskie na kierunku wychowanie fizyczne, trener fitness na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.
Swoje doświadczenie zdobyłem pracując w szkole podstawowej jako nauczyciel wychowania fizycznego, w Klubie piłkarskim jako trener grup młodzieżowych oraz w Klubie Crossfit jako trener dzieci i młodzieży.
Dodatkowo uprawiam sporty siłowe, trenuję piłkę nożną w okolicznym klubie, interesuję się zdrowym i racjonalnym odżywianiem.
mgr Patrycja Mierzejewska
Jestem psychologiem, psychotraumatologiem, pracuję z dziećmi, młodzieżą i rodzicami. Zajmuję się wsparciem indywidualnym i grupowym w formie konsultacji oraz warsztatów psychologicznych skierowanych do dzieci, młodzieży oraz ich rodziców/opiekunów.
Ukończyłam jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia, ze specjalnością: psychologia pracy, organizacji i zarządzania, na Uniwersytecie Zielonogórskim. Dodatkowo ukończyłam studia podyplomowe na kierunku: psychologia uzależnień na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu oraz I poziom Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach “CTSR” w Warszawie.psychotraumatologiem,
Doświadczenie zawodowe praktykuję zarówno w firmach prywatnych, jak i placówkach publicznych. Dotychczas zrealizowałam staż w Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Autystycznym “Dalej Razem” w Zielonej Górze oraz Niepublicznym Przedszkolu “Chatka Puchatka” w Zgorzelcu i Fundacji „Nasze Dzieci” w Zgorzelcu.
Obecnie pracuję w liceum ogólnokształcącym z klasami terapeutycznymi, oraz na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Rehabilitacyjnym działającym w ramach Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego w Zielonej Górze stworzonego przez SP ZOZ Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze.
Stosuję w pracy m. in. metodę Dialogu Motywującego oraz podejście zgodne z założeniami Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, które wyróżnia krótkoterminowość, realizowanie celów klienta oraz pozytywne ujęcie.